Сьогодні існує багато утиліт для поверхової перевірки системи та знешкодження основних загроз, що користуються величезною популярністю, як сканери для виявлення і виділення вірусів, троянів, черв’яків, небажаних плагіни браузера та інших шкідливих програм.

Такі утиліти мають інтуїтивно зрозумілий інтерфейс і можливість швидкого сканування критичних областей системи та пошуку шкідливих програм; вони є доволі простими інструментами для домашніх користувачів, які вимагають мінімального втручання користувача в процес сканування і очищення домашньої системи від шкідливих програм.

Загальні принципи роботи

1. Натисніть кнопку одне з наведених нижче посилань. Зверніть увагу, що утиліти вимагають завантажити невеликий файл перш ніж вини зможе розпочати сканування комп’ютера.
Trend Micro HouseCall: завантажити (веб-сторінка)
Zillya! Сканер: завантажити (веб-сторінка)

2. Ви можете зберегти копію програми і використовувати її для швидкого початку сканування. Пам’ятайте, що потрібно відвідувати цю сторінку час від часу, щоб отримати останню версію.

3. Рекомендується перший раз використовувати опцію швидкого сканування, яка доступна на додаток до повного та вибіркового сканування.

Також для себе ми зібрали декілька найпотрібніших інструментів, що зазвичай використовуємо для допомоги домашнім користувачам. Пакет програм складається з актуальних версій (збірка оновлюється один раз на тиждень) наступних програм: FAR (багатофункціональний файловий менеджер), AVZ4 (антивірусна утиліта призначена для виявлення та знешкодження зловмисного програмного коду); Autoruns (утиліта для редагування програм, що активуються при запуску системи) та Process Explorer (зображає процеси, що запущено в системі).