Вже багато років точаться суперечки з приводу, що краще Windows чи Linux – питання, що не варте обговорення, оскільки існує багато нюансів і в кожному окремому випадку потрібно обирати ті рішення, що вимагають конкретні бізнес процеси організації-клієнта.

В нашому суспільстві склалося таке бачення ситуації: 1) “лінукс – поганий, тому що…” (зазвичай, на цьому спиняються, оскільки не знають, що це таке); 2) “виндоус – дорогий, але ми все-одно будемо використовувати його незаконно – не платити ж такі шалені гроші”.

Наша компанія завжди надасть консультацію і в деталях розкаже про відмінності в операційних системах. Але, що стосується серверів – центральних елементів інфраструктури будь-якої організації, то потрібно мати на увазі, що будь-яка система має бути ліцензійною (придбаною легально та\або використовуватись згідно ліцензійної угоди), регулярно оновлюватися та резервуватися.

Наведемо загальне порівняння витрат (не включаючи витрат на обладнання серверу) на придбання програмного забезпечення та робот з конфігурації серверу для малих робочих груп у розрахунку на 25 робочих місць (середній офіс невеликої організації) на базі Microsoft Windows Small Business Server 2008 Standard Edition та серверу на базі Linux eBox Platform.

 Microsoft Windows Small Business Server 2008 Standard EditionLinux eBox Platform
Загальна вартість програмного забезпечення та витрат на його встановлення та конфігурацію у розрахунку на 25 робочих місць (грн.)229004000
Фаєрвол та роутер
DHCP-сервер
DNS-сервер
NTP-сервер
FTP-сервер
VPN-сервер
Проксі-сервер
Поштовий сервер (в т.ч. антивірус, спам-фільтр, сірі списки тощо)
Web-сервер
Файловий сервер
Certification Authority
Глобальні каталоги LDAP (Windows/Linux/Mac)
Спільне використання принтерів
VoIP-телефонія
Базове резервне копіювання
Антивірусній захист файлового серверу
Базова вартість програмного забезпечення на 5 робочих місць (грн.)7900
Вартість кожного додаткового робочого місця (грн.)550
Вартість робот по встановленню (грн.)40004000