Outlook В роботі з електронною поштою часто виникають проблеми з прикріпленими файлами. Доволі поширеною є проблема з файлами winmail.dat (MIME: application/ms-tnef) — присутність цього файлу у листі свідчить про те, що відправник надіслав вам листа використовуючи TNEF-формат (Transport Neutral Encapsulation Format), що містить інструкцію складного форматування тексту, а також прикріплені файли. Зазвичай, такий метод надсилання листів використовують клієнти Outlook (з повного пакету Microsoft Office) та програмне забезпечення Microsoft Exchange Client. Рекомендації від компанії Microsoft можна знайти в KB138053 та KB290809.

Для користувачів Outlook

Outlook TNEF Для того, щоб виключити відсилання листів в TNEF-форматі, достатньо в налаштуваннях поштового клієнта відключити використання RTF-формату при надсиланні кореспонденції, обравши в якості альтернативи HTML або звичайний текст (Сервіс —> Параметри -> Повідомлення).

Якщо ви працюєте з сервером Exchange, то можливо для кожного зі своїх адресатів вказати параметри надсилання пошти, для цього потрібно виконати наступні дії:

  • відкрити запис отримувача в папці «Контакти»;
  • двічі клацнути по адресу електронної пошти отримувача;
  • на вкладці SMTP-Загальне зняти прапорець “Надсилання повідомлень цьому користувачу в форматі Microsoft Exchange RTF” та натиснути кнопку «OK».

Для користувачів Thunderbird

Mozilla addon LookOut це плагін, що дозволяє Thunderbird взаємодіяти з поштовими інструментами Microsoft шляхом декодування метаданих інкапсульованих в TNEF-закодовані вкладення (такі, ак winmail.dat).

Для користувачів всіх інших поштових клієнтів

Ми вже розглянули, як це питання вирішується на стороні відправника, а що ж робити на стороні отримувача, якщо нам вже прийшов такий лист з winmail.dat в якості прикріпленого файлу? Для цього існує багато варіантів, наприклад утиліта Winmail Opener. Для того, щоб дістати наші вкладені файли з winmail.dat потрібно:

  • зберегти файл winmail.dat з листа в будь-яке місце на вашому комп’ютері;
  • загрузити та встановити програму Winmail Opener або з нашого дзеркала;
  • відкрити програму Winmail Opener (Пуск/Програми або ярлик на робочому столі) та відкрити файл winmail.dat, що ми вже зберегли раніше;
  • в вікні ми отримаємо текстове повідомлення та список файлів, що міститься в файлі winmail.dat – далі можна зберегти ці файли на вашому комп’ютері.