malware-150x150Malware (шкідливий програмний засіб) – буквальний переклад англомовного терміну Malware (англ. mal(icious) – зловмисний и (soft)ware – програмне забезпечення) – програма, створена із злими намірами.

У наш час персональній комп’ютер є невід’ємною частиною робочого середовища будь-якого офісного співробітника. В цій статті ми розглянемо основні загрози та проблеми, що виникають унаслідок зараження комп’ютера вірусами, троянами та іншим видами шкідливих програм. Слід взяти до уваги, що в сучасних умовах (швидкість роботи систем та з’єднання з мережею інтернет) для зараження системи потрібні личині секунди.

Основні загрози:

  • втрата робочого часу (той, хто справді працює, той знає, скільки коштує його робочий час);
  • пошкодження або знищення важливої робочої та персональної інформації (бухгалтерські документи/програми, довідники, шаблони, фотографії, записи тощо);
  • викрадення конфіденційної інформації організації (використання наколеного досвіду/інформації вашими конкурентами);
  • повна/часкова втрата контролю над електронною поштою, ICQ, “Однокласниками”, “ВКонтакте”, системами електронних платежів тощо (викрадення паролів та внаслідок цього компрометація вашої репутації);
  • несвідома участь користувачів комп’ютерів в масових атаках на інші системи (вірогідні наслідки: повна/часткова відмова вашого інтернет-провайдера в вашому обслуговуванні, відмова поштових серверів в отриманні вашої пошти, проблеми з правоохоронними органами тощо).